🌷💐 ZAPACHY NA DZIEŃ MAMY.🌷💐 WYJĄTKOWE ŚWIECE ZAPACHOWE DLA MAMY

Świece Sojowe

( ilość produktów: 254 )

Świece sojowe wyjątkowe marki i zapachy

Woski sojowe są wytwarzane z oleju sojowego i mogą zawierać inne materiały nie sojowe. Olej sojowy jest oddzielany od ziaren za pomocą prasy mechanicznej lub za pomocą rozpuszczalnika do ekstrakcji oleju. Podstawowym etapem wytwarzania wosku sojowego jest proces zwany uwodornieniem. Zasadniczo olej sojowy jest traktowany roztworem wodoru, który powoduje zestalenie się oleju i powstanie wosku. Każdy producent ma inny proces i większość z nich utrzymuje swoje „przepisy” w tajemnicy, ale proces rozpoczyna się dla wszystkich tak samo.

Wosk sojowy w świecach zapachowych

Wosk sojowy jest produktem naturalnym, który ma te ogólne właściwości:

  • Nietoksyczny - co oznacza, że ​​wosk sojowy nie jest trujący.
  • Wykonane w 100% z oleju sojowego lub kombinacji innych materiałów nie sojowych (produkty pochodzenia zwierzęcego i / lub inne produkty roślinne).
  • Źródło spalania o czystym spalaniu - co oznacza, że ​​wosk sojowy spełnia szereg wymagań zgodnie z przepisami federalnymi, które klasyfikują go jako czyste spalanie.
  • Bezbarwny - co oznacza, że ​​sam wosk nie zawiera żadnego koloru i zazwyczaj wydaje się nieprzejrzysty.

Świece sojowe czy parafinowe?

Największa debata, jaką obserwujemy, jeśli chodzi o wosk parafinowy, dotyczy tego, czy jest on dla ciebie „zły”. W Internecie można znaleźć wiele artykułów mówiących o tym, jak wosk parafinowy uwalnia „sadzę”. To stwierdzenie nie jest do końca fałszywe, ale też nie jest do końca prawdą. Zarówno wosk parafinowy i wosk sojowy mogą tworzyć sadzę w zależności od tego, jak powstaje świeca i jak się pali. Chociaż sadza nie jest dobra dla układu oddechowego, ogólnie nie jest niebezpieczna; to substancje chemiczne, które emituje świeca, mogą być niebezpieczne dla zdrowia. 

W przeciwieństwie do powszechnego przekonania, świece woskowe sojowe mogą również emitować chemikalia do powietrza. Ponad 90% upraw soi w Stanach Zjednoczonych jest modyfikowanych genetycznie i uprawianych przy użyciu pestycydów. Niektórzy producenci wosku sojowego przetwarzają olej sojowy w celu odfiltrowania genetycznie zmodyfikowanego materiału, a także wszelkich „potencjalnie obecnych herbicydów lub pestycydów”. Jednak nie wszyscy producenci wosków sojowych to robią, co oznacza, że ​​spora część świec woskowych sojowych może emitować chemikalia do powietrza z herbicydów i pestycydów.

Więc teraz możesz myśleć: „Och nie! Moje świece parafinowe i sojowe są toksyczne? Co mam teraz robić?” Przede wszystkim woski nie są toksyczne. Oba woski muszą przejść serię testów i spełniać określone standardy, które są monitorowane przez rząd USA, zanim będą mogły być sprzedawane jako wosk bezpieczny do stosowania w świecach. Kluczem jest ... MODERACJA. Jeśli chodzi o twoje zdrowie, jest to reguła dla prawie wszystkiego ... lekarstw, fast foodów, alkoholu, czekolady ... wszystkie te rzeczy są w porządku z umiarem. Jeśli palisz świece w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, z odpowiednio przyciętym knotem, który nie wyrzuca dużo sadzy ani dymu, istnieje szansa, że ​​nigdy nie zobaczysz żadnych negatywnych skutków dla zdrowia ze świec. Jeśli jednak jesteś wrażliwy na perfumy lub dym, możesz zareagować na płonące świece w domu.

Rzut zapachu

Otrzymujemy wiele pytań: „parafina lub soja… co jest lepsze do mocniejszego rzutu zapachu?” Wiele osób uważa, że ​​im więcej olejku zapachowego może przechowywać wosk, tym silniejszy będzie zapach. Nie zawsze jest to jednak prawdą, ponieważ rodzaj wosku, który używasz, ma wiele wspólnego z rzucanym zapachem. Kiedy porównasz zapach świecy parafinowej do świecy sojowej, zwykle zapach jest silniejszy w parafinie. Dlaczego? Na poziomie molekularnym soja jest gęstsza niż parafina. Ponieważ soja jest bardziej gęsta, potrzebuje więcej ciepła, aby ją spalić, co może potrwać dłużej, zanim soja uwolni zapach. Gdy wosk topi się, ciepło płomienia paruje ciekły wosk, który dyfunduje olej zapachowy do powietrza. 

Czas spalania

Jest wiele pytań dotyczących tego, jaki rodzaj wosku zapewni dłuższy czas palenia. Chociaż istnieje kilka różnych czynników, które będą wpływać na czas spalania świecy (rozmiar knota, dodatki w wosku, rozmiar świecy, temperatura topnienia wosku itp.) rodzaj używanego wosku wpłynie na czas spalania także. Jak wcześniej wspomniano, wosk sojowy jest bardziej gęsty niż parafina i zwykle wymaga więcej ciepła, aby go spalić. Oznacza to, że świeca z wosku sojowego prawdopodobnie paliłaby się dłużej niż świeca parafinowa.

Jak mam wybrać?

Teraz, gdy jesteś informowany o woskach sojowych i parafinowych, wybór należy do Ciebie! Oba rodzaje wosków mają wiele zalet, a tak naprawdę wszystko sprowadza się do osobistych preferencji. Jeśli zdecydujesz się na czysto płonącą świecę, która da ci najsilniejszy rzut zapachowy, jaki możesz uzyskać, możesz wybrać parafinę. Jeśli chcesz wosku, który jest czysto płonący, pochodzi ze źródła odnawialnego, ma świetny zapach i pali się dłużej, soja może być dobrym rozwiązaniem. Niezależnie od tego, czy wybierzesz świece z soi czy parafiny, wybierzesz produkt bezpieczny w użyciu, wykonany w sposób odpowiedzialny i idealny dla Ciebie.

pixel