Zasady palenia świec zapachowych

Zasady palenia świec Chestnut Hill Candle

 1. Trzymaj z dala od dzieci i zwierząt.
 2. Utrzymuj wosk wolny od zanieczyszczeń oraz z dala od zapałek i innych produktów łatwopalnych
 3. Przycinaj knoty do ok 0,6 cm
 4. Pal świece na równej i stabilnej powierzchni.
 5. Zabezpiecz meble przed ciepłem używając podstawki np. szklany lub porcelanowy talerz. W trakcie wypalania świecy jej podstawa może się nagrzewać i spowodować odbarwienie powierzchni mebli.
 6. Pal świecę maksymalnie do 2-3 godzin lub do roztopienia wierzchniej warstwy wosku do głębokości ok. 2 cm.
 7. Nigdy nie używaj na świecy nakładek, kloszy oraz innych akcesoriów które nie są dostosowane do świec Chestnut Hill albo są przeznaczone tylko do użytku na świece jednoknotowe!
 8. Pal świecę z dala od przeciągów, aby uniknąć efektu kopcenia i niebezpieczeństwa rozprzestrzenienia się ognia
 9. Nie przesuwaj palącej się świecy
 10. Nigdy nie pozostawiaj świec bez nadzoru.
 11. Nie nakładaj wieczka na świecę bezpośrednio po zgaszeniu świecy. Odczekaj do zastygnięcia wosku. Następnie usuń rozwarstwioną część knotów przycinając je do wymaganej długości. Zminimalizuje to obecność zapachu „zgaszonych knotów” wewnątrz świecy.

 

OGÓLNE ZASADY PALENIA ŚWIEC:

Prawidłowe palenie świecy ma istotny wpływ na jej żywotność oraz Wasze bezpieczeństwo i zadowolenie. Dlatego też poniżej przedstawiamy kilka zasad dotyczących palenia świec sprzedawanych w naszym sklepie:

1. Czas palenia.

Prawidłowe palenie świecy wiąże się z roztopieniem wosku na całej szerokości. W tym celu świeca powinna być palona 2-3 godziny w celu roztopienia wosku na powierzchni. Dzięki temu świeca będzie palić się równo oraz nie powstaną tzw. tunele powstające wtedy, kiedy świeca zostaje zapalona na zbyt krótki czas.

2. Długość knota.

Należy pamiętać, aby knot świecy nie był zbyt długi. Zarówno jak dla świec z drewnianym knotem i zwykłym zaleca się, aby jego długość wynosiła 3-4mm. Jeśli knot jest dłuższy świeca może dymić. Przycinanie knota powinno odbywać się, kiedy wosk na powierzchni jest twardy. Umożliwi to zachowanie czystości wosku. Wszelkie zanieczyszczenia należy usunąć.

3. Stosowanie akcesoriów.

Dotychczas na rynku pojawiło się wiele produktów dekoracyjnych, które mogą pełnić również praktyczne funkcje. Nakładki oraz klosze należy stosować rozważnie. Artykuły dekoracyjne sprzedawane przez jednego producenta niekoniecznie muszą się przysłużyć produktom innego, np: nie polecamy stosowania nakładek na świece w słoiku do świec z dwoma knotami. Zastosowanie w produkcji więcej niż jednego knota ma na celu zapewnienie równego palenia.

4. Otoczenie.

Świeca powinna nie powinna być palona przy oknie, wywietrznikach oraz miejscach narażone na przeciągi. Niestosowanie się do tych zasad może skutkować dymieniem świecy, a tym samym nieprawidłowym paleniem. Ma to również wpływ na cenny zapach, który nie zostanie w pomieszczeniu. 

 Co jeśli świeca wypala się „tunelowo”?

 • Wypalanie tunelowe to nieprawidłowe wytapianie się wosku. Wosk nie rozpuszcza się po brzegi świecy, tylko ku dołowi aż do dna. Jeśli świeca wypala się tunelowo to znaczy, że czas jednorazowego palenia był zbyt krótki i wosk na powierzchni nie miał szansy stopnieć aż po brzegi świecy. Warto więc pamiętać o tym, aby jednorazowo świecę palić ok 3-4 godziny tak, aby płynny wosk pokrył całą powierzchnię świecy. Jeśli jednak nasza świeca zaczęła wypalać się tunelowo z pomocą przyjdą akcesoria Yankee Candle – klosze i nakładki Illuma-lid, które pozwolą na stabilizację płomienia i zwiększenie temperatury wokół niego. Nie zalecamy używania nakładek do świec z dwoma knotami. Przestrzegamy przed skracaniem knota zbyt krótko. Spowoduje to tunelowanie świecy i niedopalenie się do ścianek.

Dlaczego nie można palić świec dłużej niż 4 godziny?

Jeśli palisz świecę dłużej niż 4 godziny na raz, na knocie gromadzi się węgiel, który zaczyna „grzybkować”. Może to spowodować, że knot stanie się niestabilny, płomień stanie się zbyt duży, świeca zacznie dymić, a sadza zostanie uwolniona do powietrza i wokół pojemnika ze świecą.

Czy można palić świecę przez cały dzień?

Ogólnie zaleca się, aby świece nie paliły się dłużej niż cztery godziny i odstały przez co najmniej dwie godziny przed ponownym zapaleniem.

Czy zostawianie palonych świec na noc jest w porządku?

Czy możesz zostawić paloną świecę na noc? Nie, nie należy zostawiać palącej się świecy na noc. Jest to niebezpieczne zagrożenie pożarowe i może prowadzić do pęknięcia słoika, kopcenia świecy.

pixel