Olejki zapachowe i eteryczne do świec, domu

( ilość produktów: 207 )

Olejki zapachowe do kominka zapachowego

Za pomocą zapachów możemy kreować nasze otoczenie. Zmysły powonienia wpływają na percepcję rzeczywistości. Zapach przywołuje wspomnienia, wprawia w nastrój, personalizuje nasz świat. Warto skorzystać z bogactwa zapachów i z ich pomocą pobudzać wyobraźnię, rozniecać drzemiące w nas pokłady kreatywności.

Olejki zapachowe do domu

Olejki zapachowe do domu stosujemy w różnoraki sposób. Możemy dodać kilka kropel do kominka, by uzyskać dodatkowy bodziec, jak i wykorzystać olejek do kąpieli, a nawet do dedykowanych nawilżaczy powietrza czy oczyszczaczy. Olejki zapachowe stosowane są powszechnie podczas relaksacyjnych masaży i aromaterapii.  Olejki rozprowadzane w domu dodają przestrzeni uroku. Zapachy lukrecji, wanilii, mięty czy białego piżma niosą za sobą określone znaczenie.

Olejki zapachowe w sklepie Markowe Świece

Możesz wybrać olejki zapachowe i dodać ich aromat do świec. Wzbogacisz w ten sposób przyjemne chwile relaksu. Twórz własne kompozycje zapachowe, łącz i mieszaj zapachy, korzystając z dobroczynnego wpływu świec na Twój nastrój. Wybierz ten zapach, z którym najlepiej się czujesz. Wybieraj metodą prób i błędów, chyba że już wiesz, który z dostępnych olejków zapachowych do domu pozytywnie wpływa na Twoje samopoczucie.

Czym są naturalne olejki zapachowe?

Olejki zapachowe to mieszanki naturalnych wyciągów połączonych z syntetycznie pozyskiwanymi nutami zapachowymi. W odróżnieniu od naturalnych olejków zapachowych nie są czystymi wyciągami z jednej rośliny, o konkretnych właściwościach, a połączeniem natury z nowoczesną technologią, co praktycznie stwarza olbrzymie możliwości w tworzeniu nowych trendów zapachowych. Są mieszankami wielu odpowiednio dobranych składników tworzących zapach, zamkniętych i przenoszonych w oleistym nośniku, zapewniającym długotrwałe właściwości aromatyczne olejku zapachowego. Dzięki tym nowoczesnych połączeniom możemy tworzyć nieograniczone ilości pojedynczych lub połączonych nut zapachowych. Można wśród nich tworzyć również serie zapachowe np. kwiatowa, orientalna, owocowa, leśna, korzenna i dobrać zapach do indywidualnych potrzeb i nastroju. Olejki zapachowe mają wiele zastosować, można dodać je do kąpieli, prania, kominków zapachowych i lamp.

Sposób użycia/ zastosowanie olejków zapachowych w życiu codziennym:

Kominki ceramiczne

Do miseczki kominka ceramicznego wlej wodę i dodaj od 5 do 20 kropli olejku zapachowego i ciesz się niepowtarzalną chwilą

Ultradźwiękowe nawilżacze powietrza

Do pojemnika z wodą w nawilżaczu dodaj od 5 do 20 kropli olejku.

Dyfuzor ultrasoniczny / nawilżacz powietrza

Dodaj olejek zapachowy według zaleceń producenta.

Odkurzacze wodne

Zastosuj według zaleceń producenta.

Szafy i szuflady

Skrop chusteczkę, kawałek ręcznika papierowego i włóż do szafy lub szuflady i poczekaj aż aromat wypełni jej wnętrze.

Susz kwiatowy

Stwórz ze swojej ulubionej kompozycji mieszankę kwiatową. Taka kompozycja to doskonały pomysł na ocieplenie wnętrza twojej łazienki. Dodaj kilka kropli do suszu kwiatowego i relaksuj się chwilą

Dywaniki samochodowe

Zakrop kilka kropli olejku na dywanik lub pod przednie fotele przy nawiewach na nogi.

Sauna

Do wiaderka z wodą dodaj 20 – 30 kropli olejku zapachowego.

pixel