Darmowa dostawa od 139,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kominki do wosku

( ilość produktów: 16 )

Stylowy, klasyczny lub nowoczesny kominek do wosku to świetny dodatek, który podkreśli aranżację wnętrza. Poza tym to również gadżet, który jest przeznaczony do rozpuszczania zapachowych wosków i pozwala oddać się magii aromaterapii. Takie rozwiązanie świetnie wygląda i sprawdza się w różnych miejscach. Dlatego też to także niezwykły pomysł na idealny prezent dla kogoś, kto lubi stylowe dodatki.  

Kominek do wosku - niezwykły klimat w Twoim domu

Kominek zapachowy dostępny na markoweswiece.pl to różne technologie i szereg designerskich rozwiązań, ale każde z nich daje niezwykły efekt w postaci najlepszych zapachów, które relaksują, wprowadzają romantyczny klimat, pozwalają się odstresować, a delikatne światło świecy sprawia, że nastrój będzie niezwykle przyjemny. Wystarczy do miseczki włożyć dedykowany wosk zapachowy lub też pokruszyć naturalny i dodać ulubiony olejek eteryczny. Kominek to rewelacyjny odświeżacz powietrza, który dodatkowo fantastycznie wygląda i świetnie wpisuje się w wybraną stylizację wnętrza. Zobacz, który najlepiej będzie wyglądać u ciebie.

Jak poprawnie korzystać z kominków zapachowych ceramicznych.

Używanie wosków zapachowych:

1. W przeciwieństwie do świec, woski zapachowe nie mają knota, więc należy je podgrzać w kominku ceramicznym lub elektrycznym kominku do wosków. Dodatkowo woski nie odparowują, więc możesz je podgrzać, aż zapach zniknie. 

2. Do wosków zapachowych nie dodajemy wody. Wodę należy mieszać z olejkami zapachowymi lub olejkami eterycznymi. Warto pamiętać, by sprawdzać kominek i uzupełniać wodę, kiedy cała odparuje.

3. Przy korzystaniu z wosków zapachowych należy mieć kominek zapachowy o wysokości co najmniej 9 cm. Pozwoli to na lepsze podgrzewanie się wosku, wolniejszym uwalnianiu się olejków i bez nadmiernego podgrzania się miseczki, co skutkuje odparowaniem olejków. Czuć wtedy specyficzny zapach samego wosku.

4. Odłam jedną lub dwie kostki i wrzuć na miseczkę kominka. W przypadku olejków zapachowych nalej wodę i dodaj 5-10 kropel ulubionego olejku.

5. Umieść na spód kominka zapalonego bezzapachowego tealighta.

6.  Po zapaleniu tealighta lub włączeniu kominka elektrycznego wosk powoli się rozpuści i uwolni piękne aromaty. Jeden kawałek wosku powinien uwalniać zapach przez 8-10 godzin, a nawet dłużej.

Jak bezpiecznie używać wosku?
Jeśli używasz kominka zapachowego  na tealighty, używaj tylko do czterech godzin ( tyle pali się standardowy tealight) dłuższe działanie spowoduje, że kominek niebezpiecznie się nagrzeje i może pęknąć. 
Pamiętaj, aby trzymać kominki z dala od dzieci i zwierząt i nie przesuwać palnika, gdy jest włączony.
Wszystkie nasze woski do topienia zawierają informacje o alergenach na odwrocie opakowania.
Najważniejszą zasadą bezpieczeństwa wosku jest to, aby nigdy nie zostawiać płonącej świecy bez opieki!
Jak zmienić roztopiony wosk
Jedna porcja wosku zapachowego powinna wystarczyć na 8-10 godzin. Kiedy nie czujesz już zapachu, czas wymienić wosk. 
Odpal kominek, aby utwardzony wosk się rozpuścił. Gdy wosk będzie w stanie płynnym, nasącz go wacikiem (uważaj na rozlanie i upewnij się, że masz pod ręką kosz na śmieci). Teraz Twój kominek jest gotowy do nowego roztopienia wosków!
Inną popularną metodą jest włożenie podgrzewacza do zamrażarki i pozostawienie wosku do stwardnienia, a następnie ?wyskoczenia?. Jednak upewnij się, że palnik osiągnął temperaturę pokojową przed ponownym użyciem, w przeciwnym razie palnik może pęknąć. Nie używaj noża do zeskrobywania wosku, ponieważ może to porysować i uszkodzić kominek.
pixel