Stylowe akcesoria do świec zapachowych idealne do salonu i ogrodu!

2020-06-22
Stylowe akcesoria do świec zapachowych idealne do salonu i ogrodu!

Akcesoria do świec zapachowych pozwalają stworzyć piękne świetlne aranżacje, którymi cieszyć się można w przestrzeni domowej, jak i na zewnątrz. Warto zwrócić uwagę na osłonki i klosze, przedłużające żywotność świec. Nie brakuje też elementów typowo dekoracyjnych, tworzących cudowny relaksujący klimat, który w połączeniu z roztaczającym się aromatem, pozwoli na upragniony relaks.

Klosze na świece zapachowe

Jak w kilka sekund ze świeczki zapachowej zrobić lampkę z ogniem wewnątrz? Za pomocą klosza! Być może nie każdy wie, że istnieją piękne szklane abażury, które przeistaczają słoik w lampę stojącą. Daje to przede wszystkim piękny efekt wizualny. Ma też jednak inne zalety. Kiedy świeczka rozpalona jest na zewnątrz, zwiększają zabezpieczenie płomienia przed zdmuchnięciem przez wiatr. Jednocześnie wydłużają czas palenia się świecy, więc możesz cieszyć się nią dłużej. Dostępne są bardzo eleganckie klosze, pasujące do nowoczesnych aranżacji, ale także modele sezonowe np. świąteczne.

Yankee Candle Langham zestaw duży klosz + talerz

Nakładka na słoik świecy

Aby zapewnić dłuższe palenie się świecy, można zastosować ładną dekoracyjną nakładkę na słoik. Zakłada się ją od góry, tak jak zamykanie, z tym że posiada ona otwór na środku i ażurowe zrobienia. Dzięki temu świeca ma cały czas dostęp do tlenu i płomień może się tlić. Jednocześnie mamy osłonę od wiatru i zwiększone bezpieczeństwo. Ładna rozeta stanowi też element dekoracyjny. Piękne nakładki na świece oferuje marka Yankee Candle. Znajdziemy wśród nich zarówno klasyczne wzory, jak i zimowe czy świąteczne.

Yankee Candle Twinkling Snowflake nakładka na słoik Illuma lid

Podstawki pod świece

Bardzo ładną ekspozycję ze świec zapachowych można wykonać, ustawiając kilka z nich w niedalekiej odległości do siebie na podstawkach, np. wzdłuż parapetu lub na murku na zewnątrz. Jeżeli chcemy wszystkie naraz zapalić, to zwracajmy uwagę na to, by albo pochodziły one z tej samej linii, ale były w różnej wielkości słoikach, albo by były to różne zapachy, ale współgrające ze sobą. Naszą inspiracją do salonu lub ogrodu jest seria Yankee Candle Vanilla Lime. To świeży letni zapach, bardzo przyjemny. Rozpalenie takich kilku świeczek idealnie sprawdzi się podczas przyjęcia na otwartej przestrzeni.

Village Candle Clear Lustre Candle Podstawka Pod Świecę

Zgaszacz do świeczek

Jeżeli rozpala się jedną świeczkę zapachową, to nie ma prostszego niż zdmuchnięcie płomienia. Trudniej jest to zrobić, kiedy pali się ich więcej, np. podczas przyjęcia lub romantycznego wieczoru. Bardzo przydatny jest wtedy zgaszacz do świeczek od Yankee Candle, który nakłada się na płomień, a ten gaśnie. Jeżeli więc w Twoim domu lub ogrodzie rozpalasz wieczorem ich kilka, na pewno go docenisz. Takie drobne akcesoria do świec z czasem stają się coraz bardziej istotne.

Yankee Candle Zagaszacz Kensington

Nieodzownym elementem przytulnych aranżacji balkonowych są latarnie. Małe domki wprowadzają ciepłą atmosferę i wyglądają, jakby były rozświetlonymi mieszkaniami tych wszystkich owadów latających dookoła. Takie latarnie można postawić na parapecie, na tarasie, w trawie lub na schodach. Należy jednak pamiętać, by włożona do wewnątrz świeczka była odpowiedniej wysokości, by ciepło płomienia nie dosięgało do konstrukcji. 

Komplet 3 latarenek domków fioletowych

Relaks w otoczeniu świec to nie tylko zapalenie knota. Ważne są też cała otoczka, aranżacja, i stworzony klimat. Każde akcesorium w czymś pomaga, coś ułatwia lub dodaje uroku. Korzystajmy z nich, by szybciej i bardziej wprowadzić się w błogostan.

Polecane

Yankee Candle Vanilla Lime Średnia Świeca Zapachowa 411g Promocja

Yankee Candle Vanilla Lime Średnia Świeca Zapachowa 411g

98,40 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 104,55 zł/1szt.-5% Cena regularna: 123,00 zł brutto/1szt.-20%
pixel