2023-05-21

Patyczki Zapachowe - jak ich używać?

Dyfuzory zapachowe niewiele wymagają od Ciebie i są praktycznie bezobsługowe, ale oto kilka wskazówek, jak najlepiej wykorzystać dyfuzor patyczkowy.

Patyczki Zapachowe Clem Goa

Jak działa dyfuzor patyczkowy?

Dyfuzory z patyczkami ratanowymi są bardzo proste w użyciu. Zdejmij metalową zakrętkę i plastikową zatyczkę, a jeśli Twój dyfuzor ma ozdobną metalową zakrętkę, przykręć ją z powrotem do butelki. Zanurz patyczki w płynie i pozwól im wchłonąć olej. Gdy wchłoną trochę olejku, odwróć je, aby rozpocząć uwalnianie pięknego pachnącego zapachu do domu.  

Butelki z dyfuzorem są zaprojektowane tak, aby pomieścić idealną ilość olejku do dyfuzora, a rozmiar otworu zapewnia, że ​​olejek nie odparowuje, ale umożliwia przyjemne rozproszenie zapachu.

Będziesz musiał regularnie odwracać patyczki, sugerujemy co kilka dni, aby zapach był świeży i mocniej pachnący. Pamiętaj, że im bardziej częściej, tym szybciej olej odparuje.

Dyfuzory nie wymagają do działania płomienia ani źródła ciepła, co czyni je bezpiecznym i praktycznym sposobem na nadanie zapachowi domu.

Co robią patyczki ratanowe?

Patyczki wchłaniają olejek i rozprowadzają zapach na całej długości, uwalniając piękny zapach do pomieszczenia. Patyczki ratanowe są porowate, co pomaga kontrolować szybkość uwalniania zapachu.

Jeśli chcesz, aby zapach był bardziej wyczuwalny w pomieszczeniu, zwiększ liczbę używanych patyczków. Jeśli chcesz zmniejszyć zapach, usuń kilka patyczków.

Zalecamy wymianę patyczków ratanowych co jakiś czas, ponieważ mogą one ulec nasyceniu i zatkaniu, co zmniejsza ich zdolność do prawidłowej pracy. I za każdym razem, gdy używasz nowego zapachu, używaj nowych patyczków.

Millefiori Milano Nero Patyczki Zapachowe

Gdzie jest najlepsze miejsce na dyfuzor patyczkowy?

Ruch w pomieszczeniu i ogólny ruch w powietrzu pomogą w cyrkulacji zapachu i rozprowadzeniu zapachu, dlatego najlepiej umieścić go w miejscu o dużym natężeniu ruchu, które pomoże w przemieszczaniu zapachu.

Unikaj umieszczania go w pobliżu klimatyzatorów lub w pobliżu drzwi prowadzących na zewnątrz, gdzie zapach zostanie utracony. Ciepło z grzejników może również powodować szybsze parowanie zapachu, więc jeśli możesz, unikaj umieszczania go w pobliżu grzejników.

Jak długo wytrzymują dyfuzory patyczkowe?

Średnio 200 ml wkładu zapachowego do patyczków wystarczy na trzy do czterech miesięcy, jednak na jego żywotność mogą mieć wpływ takie czynniki, jak centralne ogrzewanie, klimatyzacja, otwarte i zamknięte drzwi oraz osuszacze powietrza.

Zalecamy użycie podstawki lub maty pod dyfuzor zapachowy, ponieważ krople oleju mogą uszkodzić powierzchnie drewniane, malowane, lakierowane lub plastikowe. Dobrym pomysłem jest również odwrócenie patyczków nad zlewem.

Jeśli zdecydujesz się na wymianę wkładu zapachowego, pamiętaj również o wymianie patyczków ratanowych. Nie tylko patyczki mogą z czasem zakurzyć się i zatkać, ale mieszanie starego zapachu na patyczkach z nowym olejkiem do dyfuzora może prowadzić do mniej niż doskonałego zapachu!

Polecane

Clem Goa Patyczki Rattanowe 30cm Promocja

Clem Goa Patyczki Rattanowe 30cm

6,72 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 7,90 zł/1szt.-14% Cena regularna: 7,90 zł brutto/1szt.-15%
Clem Goa Patyczki Rattanowe Naturalne 20cm Promocja

Clem Goa Patyczki Rattanowe Naturalne 20cm

5,87 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 6,90 zł/1szt.-14% Cena regularna: 6,90 zł brutto/1szt.-15%
pixel