2017-11-16

Lampy katalityczne – alternatywa dla świec zapachowych i wosków

Lampa katalityczna to przepiękny element dekoracyjny w domu, który bez problemu pozbędzie się nieprzyjemnych zapachów, a przy okazji oczyści powietrze z bakterii.

Lampy katalityczne co to takiego?

Oprócz powszechnie znanych świec zapachowych istnieją również inne konwencjonalne sposoby na wypełnienie pomieszczenia intensywnym zapachem. Choć sama nazwa może wprawiać w lekkie zdziwienie. Lampa katalityczna budową przypomina karafkę, natomiast technicznie podobna jest do lampy naftowej. W naszej ofercie posiadamy lampy 2 wiodących producentów, którymi są Ashleigh & Burwood oraz Millefiori Milano. Obie marki różnią się designem oraz ofertą zapachów.
Wróćmy do budowy. Lampa katalityczna składa się z 3 podstawowych elementów, czyli naczynia, knota oraz kamienia katalitycznego.  Do używania lampy katalitycznej niezbędne jest wypełnienie jej wkładem w płynie na bazie alkoholu, zawierającego bardzo mocne olejki. W zależności od modelu lampy zalecane jest nalanie płynu max do 2/3 pojemności, aby jego poziom nie był zbyt wysoki. Kolejnym etapem jest umieszczenie w środku knota oraz założenia kamienia katalitycznego. Po zamontowaniu należy odczekać kilka minut, aby w pełni wchłonął płyn. Jeśli chodzi o przygotowanie lampy do użytku to już wszystko. „Włączenie” lampy odbywa się poprzez zbliżenie do korka odpalonej zapałki. W pierwszej chwili płomień może mieć nawet kilka cm wysokości. Nie należy się bać, ponieważ szybko zmaleje, a już po 3 min należy go zdmuchnąć. Jest to może trochę zaskakujące, ale płomień w lampie katalitycznej potrzebny jest jedynie przez krótką chwilę po to aby podgrzać kamień katalityczny. Pamiętajmy o nałożeniu nakładki ochronnej. Teraz już można cieszyć się bardzo intensywnym zapachem, który będzie uwalniany dopóki nie zgasimy lampy specjalnym korkiem dołączonym w zestawie

Wybór zapachów do lamp jest naprawdę spory. Producenci oferują wkłady o w różnych nutach zapachowych. Sami
przetestowaliśmy kilka z nich.

Główne zalety produktu to:

- intensywny zapach

- oczyszczanie powietrza z bakterii oraz usuwanie roztoczy w otoczeniu lampy

- wysoka jakość wykonania w pięknym stylu

 

Pełną ofertę lamp oraz wkładów znajdziecie na naszej stronie:)Jak korzystać z lampy katalitycznej

 1. Ustaw lampę na odpornej na zalanie powierzchni. Zdejmij nasadkę tabakierki i zespół kamień / knot. Wypełnij lampę do 2/3 objętości za pomocą lejka z jednym z unikalnych zapachów lamp Ashleigh & Burwood.
 2. Włóż zespół kamień / knot do lampy. Zawsze napełniaj lampę pionowo, aby zapobiec rozlaniu zapachu lampy.
 3. Przykryj kamień czapką tabakierki (jeśli kamień nie jest zakryty, Zapach Lampy wyparuje) i pozwól knotowi namoczyć przez 20-30 minut. Przed zapaleniem umieść lampę na żaroodpornej powierzchni.
 4. Zdejmij czapkę do snuffera i podpal kamień. Przed zapaleniem upewnij się, że kamień jest mocno osadzony w szyjce lampy. NIGDY nie pozostawiaj płonącej lampy bez nadzoru. Upewnij się, że umieściłeś lampę z dala od materiałów łatwopalnych.
 5. Zdmuchnij płomień po 2 - 4 minutach. NIGDY nie zasłaniaj otwartego ognia czapką lub ozdobną pokrywką, ponieważ możesz uszkodzić lampę.
 6. UWAGA: Kamień jest teraz gorący! Pozostanie gorący (bez płomienia), ponieważ nadal będzie czerpał zapach przez knot.
 7. Użyj dostarczonej ozdobnej pokrywy, aby przykryć kamień. Lampa działa teraz w celu oczyszczenia powietrza i zapachu Twojego domu.
 8. Poczekaj, aż lampa będzie pachniała twoim domem przez maksymalnie 30 minut przed gaszeniem.
 9. Po 30 minutach zatrzymaj rzut zapachowy, usuwając dekoracyjną pokrywkę (UWAGA - może być gorąca) i przykrywając kamień czapką do tabakierki. Spowoduje to zatrzymanie procesu i zapobiegnie parowaniu zapachu lampy, gdy lampa nie jest używana.

UWAGA: Lampy mogą być znane jako lampy katalityczne, lampe berger, lampy efuzyjne lub po prostu jako lampy zapachowe.

Podczas zmiany zapachów zalecamy usunięcie knota z lampy i pozostawienie knota do wyschnięcia przed umieszczeniem w innym zapachu.

Podczas używania lampy zalecamy również, aby nie palić lampy, dopóki nie wyschnie, ponieważ może to spowodować nadmierne zużycie knota.

Dbaj o swoją lampę katalityczną Ashleigh & Burwood

Obudowę lampy zapachowej Ashleigh & Burwood można łatwo wyczyścić za pomocą zastrzeżonych mebli lub pasty do szkła. Przed czyszczeniem zawsze upewnij się, że czapka snuffer znajduje się na lampie i że górna część jest chłodna.

Czyszczenie zespołu kamień / knot

Użyj tej metody, jeśli masz następujące problemy:

 • Twój knot nie zapali się
 • Twój knot nie będzie gorący
 • Twój knot nie pozostanie zapalony przez 2-4 minuty
 • Nie otrzymujesz dobrego zapachu

Jeśli występują powyższe problemy, knot może zostać zablokowany.

 1. Wyjmij knot z lampy i włóż do ceramicznej miski / filiżanki (zachowaj ostrożność, ponieważ knot będzie mokry zapachem lampy), upewnij się, że powierzchnia pod nim jest zakryta.
 2. Wlej zapach lampy do miski / filiżanki i napełnij do 2-3 cm.
 3. Przykryj folią spożywczą i umieść w chłodnym ciemnym miejscu. Pozostaw na 24 godziny.
 4. Umieść knot z powrotem w lampie, pamiętając, że linowa część knota zostanie nasączona zapachem lampy, więc ponownie uważaj na kapanie.
 5. Załóż czapkę i odstaw na 10 minut.
 6. Po 10 minutach zapal knot. Zachowaj ostrożność, ponieważ początkowo płomień będzie dość wysoki (do 3 cali).
 7. Użyj swojej lampy ponownie jak zwykle!

JAK DZIAŁAJĄ LAMPY KATALITYCZNE?

Lampa zapachowa działa poprzez spalanie katalityczne. Podgrzanie platynowego katalizatora znajdującego się na kamiennej części zespołu knota powoduje reakcję katalityczną z zapachem lampy i tlenem. Ta reakcja jest samopodtrzymująca się, gdy istnieje stały dopływ paliwa i tlenu. Płyn w zapachu lampy jest wciągany bawełnianym knotem do porowatego kamienia ceramicznego, gdzie zachodzi kataliza, utleniając część płynu i uwalniając resztę do powietrza wraz z zapachem. Podgrzana ciecz unosi się w powietrze i poprzez prądy konwekcyjne jest szybko rozpraszana w otaczającym powietrzu. Ta technologia jest szczególnie skuteczna w zapewnianiu, że zapachowy płyn jest emitowany w drobnych cząsteczkach, które szybko wznoszą się i szybko się rozprowadzają, znacznie mniejszych niż kropelki wytwarzane przez rozpylanie lub standardowe odparowanie.

PRZYDATNE WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE KORZYSTANIA Z LAMPY KATALITYCZNEJ:

Przy prawidłowym użyciu nasze lampy zapachowe (lub często nazywane lampami katalitycznymi/lampami efuzyjnymi) mogą zapewnić niesamowitą atmosferę w całym domu. Aby jak najlepiej wykorzystać lampy zapachowe, przygotowaliśmy kilka przydatnych wskazówek, które pozwolą Ci dłużej cieszyć się niesamowitym zapachem. Jeśli chcesz zmienić zapach w lampie, zalecamy najpierw wyjąć knot z lampy i pozwolić mu wyschnąć, delikatnie umieszczając go na złożonym jednorazowym ręczniku kuchennym, aby mógł wchłonąć pozostały zapach . Zalecamy również, aby podczas korzystania z lampy nie palić lampy, dopóki nie wyschnie, ponieważ może to uszkodzić knot. Zawsze upewnij się, że po zakończeniu palenia w naczyniu pozostało trochę zapachu. Małe lampy zapachowe zazwyczaj bardzo dobrze sprawdzają się w mniejszych pomieszczeniach, takich jak sypialnie, łazienki, domowe biura i kuchnie, podczas gdy duże lampy zapachowe dobrze sprawdzają się w większych obszarach, takich jak salony i jadalnie. Jeśli wybrany przez Ciebie zapach jest trochę zbyt intensywny, możesz go rozcieńczyć, dodając do pojemnika neutralny zapach do lampy.

Z JAKICH CZĘŚCI SKŁADA SIĘ MOJA LAMPA I JAK SIĘ NAZYWAJĄ?


 • Korona zakrywa gorący kamień, aby zapobiec przypadkowemu kontaktowi. Dostępne są różne wzory.
 • Nasadka Snuffer zakrywa kamień katalityczny. Zapobiega to parowaniu zapachu, gdy lampa nie jest używana i blokowaniu kamienia cząstkami zapachowymi. Służy również do zakrycia gorącego kamienia w celu wyłączenia lampy.
 • Retainer to mały metalowy klips, który trzyma razem kamień, kołnierz i knot. Nigdy nie należy usuwać tego klipu.
 • Kamień to specjalny porowaty materiał ceramiczny pokryty platyną i innymi rzadkimi metalami.
 • Kołnierz podtrzymuje kamień i zabezpiecza knot na miejscu.
 • Knot przenosi zapach z ciała na kamień.
 • Zgromadzenie to nazwa grupy dla knota, kołnierza, kamienia i uchwytu.
 • Szyjka to metalowy zacisk przymocowany do korpusu lampy, który podtrzymuje zespół.
 • Ciało jest główną częścią Lampy, która zawiera Zapach.

JAK DUŻĄ POWIERZCHNIĘ POKRYWA LAMPA KATALITYCZNAASHLEIGH & BURWOOD?

Chociaż różni się to w zależności od czasu użytkowania lampy oraz dodatkowych czynników, takich jak przepływ powietrza, zalecamy, aby w średniej wielkości pomieszczeniu (20m2 powierzchni podłogi) używać lampy przez 25-30 minut. Ważne jest, aby nie nadużywać lampy zapachowej, ponieważ uwalnianie zapachu jest bardzo silne, nie mówiąc już o zbyt szybkim zużyciu zapachu.

JAK CZĘSTO NALEŻY UŻYWAĆ LAMPY KATALITYCZNEJ?

Zalecamy używanie lampy przez 30 minut na raz. Nie zalecamy używania lampy dłużej niż 45 minut jednorazowo, ponieważ może to spowodować uszkodzenie knota. Jeśli chcesz używać lampy przez dłuższy czas, zalecamy korzystanie z lampy przez 30 minut, zgaszenie jej i pozostawienie do ponownego zagruntowania na 30 minut przed ponownym zapaleniem. Ten cykl 30 minut włączenia i 30 minut przerwy można powtarzać tak często, jak chcesz, jednak zwykle nie zalecamy stosowania więcej niż dwa razy dziennie.

Polecane

Ashleigh & Burwood Heritage Amber Lampa Zapachowa PFL004 Okazja

Ashleigh & Burwood Heritage Amber Lampa Zapachowa PFL004

170,05 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 125,30 zł/1szt.+35% Cena regularna: 179,00 zł brutto/1szt.-5%
Ashleigh & Burwood Wkład do Lampy Zapachowej Amber & Honeyed Woods 500ml Okazja

Ashleigh & Burwood Wkład do Lampy Zapachowej Amber & Honeyed Woods 500ml

72,17 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 72,17 zł/1szt.0% Cena regularna: 84,90 zł brutto/1szt.-15%(144,34 zł / l brutto)
Ashleigh & Burwood Wkład do Lampy Zapachowej Black Pepper & Amber 500ml Okazja

Ashleigh & Burwood Wkład do Lampy Zapachowej Black Pepper & Amber 500ml

72,17 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 72,17 zł/1szt.0% Cena regularna: 84,90 zł brutto/1szt.-15%(144,34 zł / l brutto)
Ashleigh & Burwood Zestaw Lampa Katalityczna Duża Rainbow Safari + Yuzu & Coconut Water 250 ml Okazja

Ashleigh & Burwood Zestaw Lampa Katalityczna Duża Rainbow Safari + Yuzu & Coconut Water 250 ml

236,55 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 174,30 zł/1szt.+35% Cena regularna: 249,00 zł brutto/1szt.-5%
Ashleigh & Burwood Obsidian Amber Clear Lampa Zapachowa Duża Okazja

Ashleigh & Burwood Obsidian Amber Clear Lampa Zapachowa Duża

147,25 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 139,50 zł/1szt.+5% Cena regularna: 155,00 zł brutto/1szt.-5%
Ashleigh & Burwood Wkład do Lampy Zapachowej Tropical Escape 250ml Okazja

Ashleigh & Burwood Wkład do Lampy Zapachowej Tropical Escape 250ml

42,42 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 42,42 zł/1szt.0% Cena regularna: 49,90 zł brutto/1szt.-15%(169,68 zł / l brutto)
Ashleigh & Burwood Wkład do Lampy Zapachowej Plum Blossom & Pomegranate 500ml Okazja

Ashleigh & Burwood Wkład do Lampy Zapachowej Plum Blossom & Pomegranate 500ml

72,17 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 72,17 zł/1szt.0% Cena regularna: 84,90 zł brutto/1szt.-15%(144,34 zł / l brutto)
Ashleigh & Burwood Wkład do Lampy Zapachowej Winter Rose & Jasmine 500ml Okazja

Ashleigh & Burwood Wkład do Lampy Zapachowej Winter Rose & Jasmine 500ml

72,17 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 72,17 zł/1szt.0% Cena regularna: 84,90 zł brutto/1szt.-15%(144,34 zł / l brutto)
Ashleigh & Burwood Wkład do Lampy Zapachowej Wisteria & White Woods 500ml Okazja

Ashleigh & Burwood Wkład do Lampy Zapachowej Wisteria & White Woods 500ml

72,17 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 72,17 zł/1szt.0% Cena regularna: 84,90 zł brutto/1szt.-15%(144,34 zł / l brutto)
pixel