2021-10-01

Lampy katalityczne - Kilka porad dla użytkowników lamp zapachowych Ashleigh&Burwood

Lampa katalityczna zyskuje większe grono zadowolonych użytkowników, dlatego przygotowaliśmy kilka porad z najczęściej spotykanymi problemami z lampą katalityczną. Dbaj o swoją lampę katalityczną Ashleigh & Burwood Zewnętrzną część lampy zapachowej Ashleigh & Burwood można łatwo wyczyścić za pomocą środkami właściwymi dla mebli lub szkła. Przed czyszczeniem zawsze upewnij się, że nasadka jest na lampie i że górna część jest chłodna. Czyszczenie zespołu kamienia/knota Użyj tej metody, jeśli masz następujące problemy:

-Twój knot się nie zapali

-Twój knot się nie nagrzeje

-Twój knot nie zapali się przez 2-3 minuty

-Wydobywający się zapach jest mniej wyczuwalny Jeśli masz powyższe problemy, Twój knot może zostać zablokowany.

Wyjmij zespół kamienia/knota z lampy i włóż do małego naczynia (rób to ostrożnie, ponieważ knot będzie nasączony zapachem lampy), upewnij się, że powierzchnia pod spodem jest zabezpieczona. Wlej zapach lampy do naczynia i napełnij do 2-3 cm. Przykryj folią spożywczą i odstaw w chłodne, ciemne miejsce. Pozostaw na 24 godziny. Umieść knot z powrotem w swojej lampie, pamiętając, że część knota z liny będzie nasączona zapachem lampy, więc ponownie uważaj na wszelkie kapanie. Załóż kapturek i pozostaw na 10 minut. Po 10 minutach zapal knot. Zachowaj ostrożność, ponieważ początkowo płomień będzie dość wysoki (do ok. 8 cm). Użyj swojej lampy ponownie jak zwykle!

Kamień jest wyszczerbiony, czy nadal mogę go używać?

Jeśli Twój kamień zostanie przypadkowo uszkodzony, Twoja lampa katalityczna nie będzie działać wydajnie. Zamontuj nowy zespół kamienia/knota przed ponownym użyciem lampy.

Mój kamień  katalityczny ma jasnoszary kolor i nie zapali się, co jest nie tak?

Zapach nie jest dostarczany do kamienia. Sprawdź, czy Twoja lampa zawiera zapach lampy, jest to szczególnie ważne w przypadku lamp nieprzezroczystych. Sprawdź również, czy knot jest całkowicie włożony do lampy, tak aby spód knota znajdował się w zapachu. Po sprawdzeniu tego załóż nasadkę snuffer na lampę na 20-30 minut, aby ją zagruntować, a następnie ponownie zapalić.

Jeśli kamień ma kolor ciemnoszary/czarny i zapali się, ale wytwarza bardzo mały płomień, ale nie działa, gdy zdmuchuję płomień, co powinienem zrobić?

Zapach nie jest skutecznie dostarczany do kamienia. Sprawdź, czy Twoja lampa zawiera zapach, jest to szczególnie ważne w przypadku lamp nieprzezroczystych. Sprawdź również, czy knot jest całkowicie włożony do lampy, tak aby spód knota znajdował się w zapachu. Po sprawdzeniu tego załóż nasadkę snuffer na lampę na 20-30 minut, aby ją zagruntować, a następnie ponownie zapalić. Jeśli to nie zadziała, prawdopodobnie twój kamień został zapchany zapachem. Postępuj zgodnie z instrukcjami poniżej "Jak czyścić kamień?"

Kamień katalityczny jest koloru ciemnoszarego/czarnego, ale nie świeci, dlaczego?

Kamień zatkał się zapachem. Jest to najprawdopodobniej spowodowane tym, że nasadka nie była założona na lampę, gdy nie była używana. Zapach skoncentrował się w kamieniu, przez co trudno go rozświetlić. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami „Jak wyczyścić kamień?”

Co się dzieje, jeśli moja lampa katalityczna wytwarza duży płomień, ale nie działa dalej, gdy płomień zgaśnie?

Najprawdopodobniej płomień zgasł zanim kamień osiągnął temperaturę roboczą. Nałóż nasadkę Snuffer na lampę i pozostaw ją na 20-30 minut do zagruntowania. Ponownie zapal kamień i pozwól płomieniowi palić się przez pełne 2-3 minuty przed zgaszeniem. Należy pamiętać, że po zapaleniu kamienia efekt katalityczny jest zoptymalizowany od 2 do 3 minut. Jeśli to nie zadziała, prawdopodobnie kamień się zatkał. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami „Jak wyczyścić kamień?”

Czasami widzę słaby biały „dym” wydobywający się z mojej lampy, kiedy jej używam. Co to jest?

W zapachu lampy znajduje się niewielka ilość wody. Od czasu do czasu, zwłaszcza gdy jest przeciąg, ta para wodna i/lub elementy samej kompozycji zapachowej mogą pochodzić z Kamienia.

Dlaczego poziom zapachu spada, mimo że nie używam lampy katalitycznej?

Jest to najprawdopodobniej spowodowane tym, że zespół kamień/knot nie został prawidłowo zamontowany w lampie. Jeśli kołnierz zespołu kamień/knot nie jest całkowicie włożony do lampy, zapach powoli wyparuje. Może się to również zdarzyć, jeśli nasadka nie jest całkowicie wciśnięta, aby zakryć kamień. Zdejmij zespół kamienia/knota i sprawdź, czy w Twojej lampie jest zapach, uzupełniając w razie potrzeby. Wymień zespół kamienia/knota, upewniając się, że kołnierz jest całkowicie włożony w szyję. Załóż kapturek i pozostaw na 20-30 minut do zagruntowania przed użyciem.

Jak czyścić kamień katalityczny w lampie katalitycznej?

Użyj tej metody, jeśli masz następujące problemy:

 • Twój knot się nie zapali
 • Twój knot się nie nagrzeje
 • Twój knot nie zapali się przez 2-4 minuty
 • Nie otrzymujesz dobrego narzutu zapachowego

Jeśli masz powyższe problemy, Twój knot może zostać zablokowany.

 1. Wyjmij knot z lampy i włóż do ceramicznej miski/kubka (rób to ostrożnie, ponieważ knot będzie mokry od zapachu lampy), upewnij się, że powierzchnia pod spodem jest pokryta.
 2. Wlej zapach lampy do miski/kubka i napełnij do 2-3 cm.
 3. Przykryj folią spożywczą i odstaw w chłodne, ciemne miejsce. Pozostaw na 24 godziny.
 4. Umieść knot z powrotem w swojej lampie, pamiętając, że część knota z liny będzie nasączona zapachem lampy, więc ponownie uważaj na kapanie.
 5. Załóż kapturek i pozostaw na 10 minut.
 6. Po 10 minutach zapal knot. Proszę zachować ostrożność, ponieważ początkowo płomień będzie dość wysoki (do 3 cali).
 7. Użyj swojej lampy ponownie jak zwykle!

Najważniejsza zasada to stosowanie wkładów do lampy katalitycznej dedykowanych do tego produktu! Używanie lub tworzenie własnych może skutkować uszkodzeniem lampy katalitycznej

Polecane

Ashleigh & Burwood Wkład do Lampy Zapachowej Lotus Flower & Watermelon 500ml Okazja

Ashleigh & Burwood Wkład do Lampy Zapachowej Lotus Flower & Watermelon 500ml

72,17 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 72,17 zł/1szt.0% Cena regularna: 84,90 zł brutto/1szt.-15%(144,34 zł / l brutto)
Ashleigh & Burwood Wkład do Lampy Zapachowej Pink Pepper & Tonka 250ml Promocja

Ashleigh & Burwood Wkład do Lampy Zapachowej Pink Pepper & Tonka 250ml

42,42 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 49,90 zł/1szt.-14% Cena regularna: 49,90 zł brutto/1szt.-15%(169,68 zł / l brutto)
Ashleigh & Burwood Wkład do Lampy Zapachowej Winter Jasmine & Green Leaves 500ml Okazja

Ashleigh & Burwood Wkład do Lampy Zapachowej Winter Jasmine & Green Leaves 500ml

72,17 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 72,17 zł/1szt.0% Cena regularna: 84,90 zł brutto/1szt.-15%(144,34 zł / l brutto)
Ashleigh & Burwood Zestaw Lampa Katalityczna Spiral Gold + Rose & Golden Leather 250 ml Okazja

Ashleigh & Burwood Zestaw Lampa Katalityczna Spiral Gold + Rose & Golden Leather 250 ml

209,00 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 198,00 zł/1szt.+5% Cena regularna: 220,00 zł brutto/1szt.-5%
Ashleigh & Burwood Zestaw Lampa Katalityczna Spiral Purple + Blackcurrant & Cedarwood 250 ml Okazja

Ashleigh & Burwood Zestaw Lampa Katalityczna Spiral Purple + Blackcurrant & Cedarwood 250 ml

209,00 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 198,00 zł/1szt.+5% Cena regularna: 220,00 zł brutto/1szt.-5%
Ashleigh & Burwood Heritage Mauve Lampa Zapachowa PFL001 Okazja

Ashleigh & Burwood Heritage Mauve Lampa Zapachowa PFL001

189,05 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 179,10 zł/1szt.+5% Cena regularna: 199,00 zł brutto/1szt.-5%
pixel