Kominek bez kominka? To możliwe, dzięki specjalnym świecom!

2020-10-21
Kominek bez kominka? To możliwe, dzięki specjalnym świecom!

Za wieczory spędzane przy kominku naprawdę można kochać jesień i zimę. Jest to cudowny czas, bardzo relaksujący, ciepły, pozwalający skupić się na odpoczynku. Jednak nie każdy może sobie pozwolić na żywy ogień w domu. Przedstawiamy kilka naszych propozycji świec, które dadzą namiastkę kominka, wydając odgłosy pękającego drewna oraz zapach jego spalania.

Świece WoodWick z drewnianymi knotami

Odgłos palącego się drewna strzelającego w kominku kojarzy się w długim zimnym wieczorem, podczas którego wszyscy ogrzewają się, siedząc przy ogniu. Jeżeli tego nie możesz mieć w wersji oryginalnej, rozpal świecę z drewnianym knotem. On od czasu do czasu subtelnie strzela, sprawiając wrażenie bliskości prawdziwego rozżarzonego pniaka. Wszystkie świece WoodWick mają knoty z drewna. Aromat wydobywający się z rozpalonego kominka znaleźć można np. w świecy WoodWick Warm Woods. Mamy tutaj kompozycję typowo drzewną, w której wyczujemy drewno sandałowe, sekwoję, iglaki i lekkie nuty dymne. Nie dość, że knot przyjemnie szumi podczas palenia, to wosk pachnie spalanym drewnem.

WoodWick Warm Woods Świeca Hearthwick Trilogy

Świece, które zastąpią kominek

Producenci stworzyli kompozycje zapachowe, które z powodzeniem mogą zaspokoić tęsknotę za prawdziwym ogniem w salonie. Zobaczmy kilka przykładów. By The Fireplace – świeca zapachowa Vellutier, której nazwa jasno wskazuje, że poczujemy się cieplutko, jak przy kominku. Znajdziemy tutaj nuty drzewne, ale też przyprawy i odrobinę karmelowej słodyczy. Patrząc na nuty zapachowe, od razu przychodzi na myśl skojarzenie z wieczorem w fotelu bujanym ustawionym przy ogniu, z dyniowo-piernikowym late w dłoniach. Fireside – świeca zapachowa WoodWick, która również odzwierciedla zapach kominka, drewna w nim spalanego i suszących się nad nim jabłek. O tej samej nazwie znajdziemy świecę Country Candle – Fireside – jednak tutaj woń jest zupełnie inna. To bardziej zimowy zapach, który jest trochę pikantny od pieprzu, bardzo głęboki od żaru drewna opałowego i kadzidła, a także odrobinę ziołowy za sprawą tymianku.

Vellutier By The Fireplace Duża Świeca Zapachowa


WoodWick Fireside Duża Świeca Core

 

Drzewne świece zapachowe

Szukając świec zapachowych, które dadzą namiastkę domowego kominka, warto poznać więcej zapachów inspirowanych drewnem i lasem. Jedne będą dawały bardziej świeży zapach, inne bardziej dymny. Warte uwagi świece WoodWick z drewnianymi knotami to np. Forest Retreat, która pachnie sandałowcem, sekwoją, egzotycznymi ziołami, piżmem i dymem, albo Velvet Tobacco, która może kojarzyć się z wieczorami przy winie i brydżu, gdyż pachnie cedrem, sandałowcem, tytoniem, kadzidłem i suszonymi śliwkami. Wśród świec z bawełnianym knotem, w kategorii drzewnych zapachów, wyróżnić można świecę Into The Woods od Goose Creek – świeży zapach lasu, mchu dębowego, mahoniu i odrobiny lawendy; Burlwood & Oak od Goose Creek – aromat drzew liściastych, w tym klonu, dębu, kaszmiru i sandałowca, połączony z kwiatami i rozmarynem.

WoodWick Wood Smoke Średnia Świeca Core 275g

WoodWick Wood Smoke Średnia Świeca Core 275g

WoodWick White Teak Średnia Świeca Core 275g

WoodWick White Teak Średnia Świeca Core 275g 

Każdemu, kto jest stęskniony za klimatycznymi wieczorami przy kominku, polecamy zwłaszcza świece z drewnianymi knotami, które nie tylko zapachem, ale także odgłosami wprowadzają ogniskową atmosferę. Można także zwrócić się w kierunku woni skomponowanych na bazie drzew iglastych lub owocowych (np. czereśni), które stwarzają jeszcze inne oblicze przytulnego ciepła. 

Polecane

Vellutier By The Fireplace Duża Świeca Zapachowa 515g Okazja

Vellutier By The Fireplace Duża Świeca Zapachowa 515g

133,51 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 133,51 zł/1szt.0% Cena regularna: 169,00 zł brutto/1szt.-21%
pixel