Jak zapachy wpływają na nasz nastrój i samopoczucie?

2019-11-08
Jak zapachy wpływają na nasz nastrój i samopoczucie?

Zapachy wzbudzają w nas emocje, przywołują wspomnienia, pozwalają się pobudzić lub wyciszyć. Wszystko zależne jest od tego, czego w danej chwili potrzebujemy. Stwórzmy paletę swoich ulubionych zapachów, zamkniętych w woskach lub świecach, i używajmy, kiedy chcemy wpłynąć na swoje samopoczucie lub nastrój.

Świece zapachowe, które sprzyjają snom

Wieczorami warto rozpalać swoje ulubione zapachy, które wprowadzają nas w spokojny, zrelaksowany nastrój. Kolorowym i ciekawym snom będą sprzyjać aromaty kwiatowe, lekkie, delikatnie słodkie. Takim właśnie jest Wildest Dreams od Goose Creek – to po prostu natura zamknięta w wosku: kwiaty, drzewa i owoce. Świeca zapachowa, która sprawdza się przed snem to także na przykład Yankee Candle Dreamy Summer Nights. Zapach jest obłędny, słodziutki i ma coś w sobie z prawdziwej magii. Waniliowe nuty pozwalają skutecznie odprężyć się po całym dniu.

YANKEE CANDLE DREAMY SUMMER NIGHTS DUŻA ŚWIECA ZAPACHOWA 623G

YANKEE CANDLE DREAMY SUMMER NIGHTS DUŻA ŚWIECA ZAPACHOWA 623G

Zapachy redukują stres

Stres spowodowany pracą lub problemami można starać się ograniczyć, poprzez wyeliminowanie czynnika stresogennego, albo ujarzmić i nieco oswoić za pomocą zapachów. Tak działają nuty lawendy w świecach zapachowych i woskach. Zmniejszają poziom niepokoju, nerwowości i złości. Dzięki niej można odprężyć się, zebrać myśli, zacząć od nowa. Inne nuty zapachowe, które przyczyniają się do redukcji stresu to: bergamotka, pomarańcza czy jaśmin.

WOODWICK WHITE TEA & JASMINE DUŻA ŚWIECA CORE 609,5G

WOODWICK WHITE TEA & JASMINE DUŻA ŚWIECA CORE 609,5G

Wosk do kominka, który pomoże w pracy

Praca musi być efektywna, by można było czerpać z niej zadowolenie. Aby móc się skupić i skoncentrować, warto wykorzystać wosk do kominka z nutami kwiatów, ziół lub drewna. Aromat unoszący się w powietrzu pozwoli na pracę w pełnej koncentracji i wręcz stworzy klimat, który z wysiłkiem intelektualnym będzie się kojarzyć. Takim zapachem może być na przykład Rosewood od WoodWick. To wosk do kominka, który pachnie kwiatami róży, herbatą i cedrem. Idealny, by zebrać myśli i wykonać wszelkie biznesowe sprawy. 

WOODWICK ROSEWOOD WOSK ZAPACHOWY 22G

WOODWICK ROSEWOOD WOSK ZAPACHOWY 22G

Zapachy przywołują wspomnienia

Pamięć zapachowa to ciekawy mechanizm w każdym z nas. Kojarzymy konkretne aromaty z osobami, miejscami czy widokami. Zapachy łączymy też z poszczególnymi daniami czy rzeczami. Wiemy, jak pachną święta w domu rodzinnym, a jak bluzka kupiona w ulubionym sklepie. Jest wiele wosków do kominka czy świeczek zapachowych, które przywołują takie właśnie wspomnienia. Dzięki nim, w danej chwili możesz przenieść się myślami całkiem gdzieś indziej – w miejsce, którego dawno nie widziałeś, do osób, za którymi tęsknisz. 

COUNTRY CANDLE WARM APPLE PIE ŚWIECA DAYLIGHT 42G

COUNTRY CANDLE WARM APPLE PIE ŚWIECA DAYLIGHT 42G

Aromaterapia w zaciszu domowym

Aromaterapia, którą każdy może wykonywać w swoim domu, polega na dobieraniu zapachów, które wpływają na nas pozytywnie, odpowiednio do danej chwili. Kiedy będziemy wiedzieć, czy bardziej kojąco działa na nas azalia czy jaśmin, będziemy mogli dobrać odpowiedni aromat do sypialni. Taka świeca, rozpalona nawet na dosłownie kilka minut, rozpyli zapach, który będzie unosić się w pomieszczeniu przez całą noc. 

Polecane

WoodWick White Tea & Jasmine Duża Świeca Core 609,5g Promocja

WoodWick White Tea & Jasmine Duża Świeca Core 609,5g

130,41 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 132,02 zł/1szt.-1% Cena regularna: 161,00 zł brutto/1szt.-19%
pixel