Darmowa dostawa do punktu odbioru od 119,00 zł

Jak używać wosków zapachowych? Poznaj sposoby łączenia zapachów!

2019-03-14
Jak używać wosków zapachowych? Poznaj sposoby łączenia zapachów!

Woski zapachowe to doskonała alternatywa dla świec zapachowych. Chociaż świece nadal są częstszym wyborem, zalety wosków zapachowych docenia coraz więcej osób. Dowiedz się, jak używać wosków zapachowych i jak dzięki nim można łączyć zapachy.

Woski zapachowe do kominków – jak ich używać?

Woski zapachowe są niczym innym, jak pozbawionym opakowania i knota świeczką. Skoro jednak brakuje knota, wosk musimy rozgrzać w inny sposób. Tylko rozgrzanie wosku uwalnia zapach. Ze względów bezpieczeństwa wosk powinieneś używać w specjalnie do tego przeznaczonych kominkach. Na dole takiego kominka znajduje się miejsce na małą świeczkę – tea light, na górze zaś mieści się małe naczynie porcelanowe, w które należy włożyć wosk. Gdy świeczka zacznie podgrzewać wosk, jego zapach poczujemy w całym mieszkaniu.Ze względów bezpieczeństwa nie należy stosować domowych konstrukcji do podgrzewania wosku. Kominki do wosków zapachowych chronią świeczkę przed przewróceniem się, wosk przed rozlaniem, a w konsekwencji kominek chroni nas przed pożarem.

Zastosowanie wosków zapachowych – jak łączyć zapachy?

Woski zapachowe nad świecami mają tę przewagę, że umożliwiają łączenie zapachów. Łączyć zapachy możesz na dwa sposoby. Po pierwsze do porcelanowego pojemniczka na wosk możesz włożyć dwa, trzy czy cztery kostki wosków o różnych zapachach. Łącząc zapach mango z truskawką, uzyskasz wieloowocowy aromat, a łącząc cynamon z wanilią, wyczarujesz prawdziwie świąteczną atmosferę.Unikalne zapachy możesz także komponować, łącząc zapach wosku z innym zapachem świeczki. To także doskonały sposób na wzmocnienie zapachu – wybierz świeczkę i wosk z tej samej serii, a aromat będzie tak intensywny, że poczujesz go w całym domu, nawet kilka dni później.Jeśli zależy Ci na intensywnym i trwałym zapachu, wybieraj woski cenionych producentów – woski Yankee Candle, woski Goose Creek czy woski zapachowe Kringle Candle.

Co zrobić, gdy wosk przestanie pachnieć?

Woski zapachowe należy stosować do momentu, gdy przestaną uwalniać aromat. Gdy przestaną pachnieć, opróżnij pojemniczek na wosk i włóż nową kostkę. Nie dokładaj nowego wosku do zużytej porcji. Stary wosk usuniesz za pomocą papierowego ręcznika kuchennego. Odczekaj aż wosk nieco ostygnie, ale nie zdąży jeszcze stwardnieć. Postaraj się kominek wyczyścić jak najdokładniej, szczególnie jeśli planujesz użyć wosku o innych zapachu. Naturalne woski, podobnie jak świece, możemy używać do aromaterapii. Wybierz ulubione zapachy, łącz je w dowolny sposób i ciesz się niepowtarzalną atmosferą każdego dnia.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2019
pixel