Darmowa dostawa od 129,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
❄️ ☃️WINTER SALE! WYPRZEDAŻ ŚWIEC ZAPACHOWYCH KLIK❄️ ☃️

Lampy katalityczne – alternatywa dla świec zapachowych

2017-11-16
Lampy katalityczne – alternatywa dla świec zapachowych

Lampy katalityczne co to takiego?

 

Oprócz powszechnie znanych świec zapachowych istnieją również inne konwencjonalne sposoby na wypełnienie pomieszczenia intensywnym zapachem. Choć sama nazwa może wprawiać w lekkie zdziwienie. Lampa katalityczna budową przypomina karafkę, natomiast technicznie podobna jest do lampy naftowej. W naszej ofercie posiadamy lampy 2 wiodących producentów, którymi są Ashleigh & Burwood oraz Millefiori Milano. Obie marki różnią się designem oraz ofertą zapachów.
Wróćmy do budowy. Lampa katalityczna składa się z 3 podstawowych elementów, czyli naczynia, knota oraz kamienia katalitycznego.  Do używania lampy katalitycznej niezbędne jest wypełnienie jej wkładem w płynie na bazie alkoholu, zawierającego bardzo mocne olejki. W zależności od modelu lampy zalecane jest nalanie płynu max do 2/3 pojemności, aby jego poziom nie był zbyt wysoki. Kolejnym etapem jest umieszczenie w środku knota oraz założenia kamienia katalitycznego. Po zamontowaniu należy odczekać kilka minut, aby w pełni wchłonął płyn. Jeśli chodzi o przygotowanie lampy do użytku to już wszystko. „Włączenie” lampy odbywa się poprzez zbliżenie do korka odpalonej zapałki. W pierwszej chwili płomień może mieć nawet kilka cm wysokości. Nie należy się bać, ponieważ szybko zmaleje, a już po 3 min należy go zdmuchnąć. Jest to może trochę zaskakujące, ale płomień w lampie katalitycznej potrzebny jest jedynie przez krótką chwilę po to aby podgrzać kamień katalityczny. Pamiętajmy o nałożeniu nakładki ochronnej. Teraz już można cieszyć się bardzo intensywnym zapachem, który będzie uwalniany dopóki nie zgasimy lampy specjalnym korkiem dołączonym w zestawie

Wybór zapachów do lamp jest naprawdę spory. Producenci oferują wkłady o w różnych nutach zapachowych. Sami
przetestowaliśmy kilka z nich.

Główne zalety produktu to:

- intensywny zapach

- oczyszczanie powietrza z bakterii oraz usuwanie roztoczy w otoczeniu lampy

- wysoka jakość wykonania w pięknym stylu

 

Pełną ofertę lamp oraz wkładów znajdziecie na naszej stronie:)Jak korzystać z lampy

 1. Ustaw lampę na odpornej na zalanie powierzchni. Zdejmij nasadkę tabakierki i zespół kamień / knot. Wypełnij lampę do 2/3 objętości za pomocą lejka z jednym z unikalnych zapachów lamp Ashleigh & Burwood.
 2. Włóż zespół kamień / knot do lampy. Zawsze napełniaj lampę pionowo, aby zapobiec rozlaniu zapachu lampy.
 3. Przykryj kamień czapką tabakierki (jeśli kamień nie jest zakryty, Zapach Lampy wyparuje) i pozwól knotowi namoczyć przez 20-30 minut. Przed zapaleniem umieść lampę na żaroodpornej powierzchni.
 4. Zdejmij czapkę do snuffera i podpal kamień. Przed zapaleniem upewnij się, że kamień jest mocno osadzony w szyjce lampy. NIGDY nie pozostawiaj płonącej lampy bez nadzoru. Upewnij się, że umieściłeś lampę z dala od materiałów łatwopalnych.
 5. Zdmuchnij płomień po 2 - 4 minutach. NIGDY nie zasłaniaj otwartego ognia czapką lub ozdobną pokrywką, ponieważ możesz uszkodzić lampę.
 6. UWAGA: Kamień jest teraz gorący! Pozostanie gorący (bez płomienia), ponieważ nadal będzie czerpał zapach przez knot.
 7. Użyj dostarczonej ozdobnej pokrywy, aby przykryć kamień. Lampa działa teraz w celu oczyszczenia powietrza i zapachu Twojego domu.
 8. Poczekaj, aż lampa będzie pachniała twoim domem przez maksymalnie 30 minut przed gaszeniem.
 9. Po 30 minutach zatrzymaj rzut zapachowy, usuwając dekoracyjną pokrywkę (UWAGA - może być gorąca) i przykrywając kamień czapką do tabakierki. Spowoduje to zatrzymanie procesu i zapobiegnie parowaniu zapachu lampy, gdy lampa nie jest używana.

UWAGA: Lampy mogą być znane jako lampy katalityczne, lampy katalityczne, lampy efuzyjne lub po prostu jako lampy zapachowe.

Podczas zmiany zapachów zalecamy usunięcie knota z lampy i pozostawienie knota do wyschnięcia przed umieszczeniem w innym zapachu.

Podczas używania lampy zalecamy również, aby nie palić lampy, dopóki nie wyschnie, ponieważ może to spowodować nadmierne zużycie knota.

Dbaj o swoją lampę zapachową Ashleigh & Burwood

Obudowę lampy zapachowej Ashleigh & Burwood można łatwo wyczyścić za pomocą zastrzeżonych mebli lub pasty do szkła. Przed czyszczeniem zawsze upewnij się, że czapka snuffer znajduje się na lampie i że górna część jest chłodna.

Czyszczenie zespołu kamień / knot

Użyj tej metody, jeśli masz następujące problemy:

 • Twój knot nie zapali się
 • Twój knot nie będzie gorący
 • Twój knot nie pozostanie zapalony przez 2-4 minuty
 • Nie otrzymujesz dobrego zapachu

Jeśli występują powyższe problemy, knot może zostać zablokowany.

 1. Wyjmij knot z lampy i włóż do ceramicznej miski / filiżanki (zachowaj ostrożność, ponieważ knot będzie mokry zapachem lampy), upewnij się, że powierzchnia pod nim jest zakryta.
 2. Wlej zapach lampy do miski / filiżanki i napełnij do 2-3 cm.
 3. Przykryj folią spożywczą i umieść w chłodnym ciemnym miejscu. Pozostaw na 24 godziny.
 4. Umieść knot z powrotem w lampie, pamiętając, że linowa część knota zostanie nasączona zapachem lampy, więc ponownie uważaj na kapanie.
 5. Załóż czapkę i odstaw na 10 minut.
 6. Po 10 minutach zapal knot. Zachowaj ostrożność, ponieważ początkowo płomień będzie dość wysoki (do 3 cali).
 7. Użyj swojej lampy ponownie jak zwykle!

 

 

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2017
pixel